Apie dantų protezavimą

Dantų protezavimas yra skirtas atkurti dantų eilių defektus, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – atstatoma kramtymo funkcija.

Iš pradžių pacientui visuomet sudaromas gydymo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Prireikus atliekami papildomi rentgenologiniai ir kompiuteriniai tyrimai. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Fiksuoti protezai (vainikėliai, tiltai, laminatės) – fiksuojami prie likusių dantų , suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.

Išimami dantų protezai – skirti pacientams, kurie neteko dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje. Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau nyksta žandikaulio kaulas. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

Fiksuoti dantų protezai
Cirkonio oksido vainikėlis
300 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis
350 €
Bemetalės keramikos vainikėlis
350 €
Bemetalės keramikos įklotas/užklotas
250 €
Plastmasinis vainikėlis
150 €
Laikinas vainikėlis
50 €
Išimami dantų protezai
Dalinė ar pilna dantų plokštelė
300 €
Elastinė dalinė dantų plokštelė
250-400 €
Lanko atraminis protezas
600 €
Laikinas išimamas dantų protezas
nuo 80 €